Skip to main content

Latviskas dāvanas ģimenei

Latviskas dāvanas ir jauks apsveikums svētkos visai ģimenei. Tas var kalpot par atgādinājumu mīlēt savu zemi un mācīt šo mīlestību arī pašiem mazākajiem un jaunākajiem ģimenes locekļiem. 


Tā kā mūsu zemei Latvijai ir tik daudz dažādas lietas un emocijas, ko piedāvāt, šajā rakstā esam apkopojuši latvisku dāvanu idejas dažādiem svētkiem. Šīs ir dāvanas, ko novērtēs visa ģimene – kaut kas mājoklim un kaut kas kopīgi pavadītam laikam.


Lai izdodas atrast lieliskas dāvanu idejas!

Koka dekori mājoklim

Latvieši ir bagāti ar koka materiālu, līdz ar to arī dažādos tirdziņos un veikalos nereti pie pašmāju ražojumiem redzam tieši no koka darinātus priekšmetus. Agrāk tie bija tikai kādi nieciņi un suvenīri, kas vairāk piesaistīja tūristu uzmanību. Savukārt tagad jau pašmāju ražotāju piedāvājumā ir visdažādākie koka dekori, kas mājoklī izskatītos lieliski.


Tas varētu būt kāds stilīgs koka pulkstenis vai interjera priekšmets. Ir labi, ja tas būtu gan skaists, gan arī funkcionāls. Labs piemērs, ko atradām, ir attēlā redzamā pasaules karte no koka. Uz tās tad var arī izdomāt veidu, kā atzīmēt vietas, kur ģimene kopīgi ir aizbraukusi.

Tautastērpu aksesuāri

Īpaši mīļš latviešiem ir savs tautastērps. Tas pauž patriotismu pavisam unikālā un īpašā veidā. Tas nav tikai apģērba gabals, jo tas sevī iemieso veselu kultūru. Ne tuvu ne katrai valstij nav šāda veida kultūras izpausme, tāpēc mums tā ir ļoti īpaša. Līdz ar to, ja arī tavai jubilāru ģimenei ir tautastērpi, tad, iespējams, laba dāvana būtu kāds aksesuārs, ko pievienot savam tērpam.


Varbūt tā ir kāda īpaša piespraudīte, kas jubilāram vienmēr būs līdzi tautastērpa valkāšanas brīdī. Varbūt tā ir latviešu simbolu un tautas zīmju piepildīta josta, ko pievienot savam tautastērpam. Padomā radoši un izdomā ko oriģinālu. 

Dziesmu grāmata

Ja jubilāru ģimenei sirdī vienmēr ir dziesma, tad viņiem piemērotākā dāvana varētu būt latviešu dziesmu grāmata. Tā ļautu visiem kopā ieskandināt kādu iecienītāko latviešu dziesmu un nu vairs neviens nespētu aizbildināties ar to, ka ir piemirsušies vārdi.


Īpaši mīļa ir dziesmu dziedāšana Ziemassvētku vakarā. Tas ir mirklis, kad kopā ir sanākusi visa ģimene un var nodoties kopības sajūtai. Daudzām ģimenēm Latvijā šo kopības sajūtu sniedz tieši mūsu pašu latviešu dziesmas.

Stilīgas vilnas zeķes

Vilnas zeķes var būt stilīga un forša dāvana gada aukstajā sezonā. Ne velti Ziemassvētkos ir ierasts dāvināt saviem tuviniekiem siltumlietas, piemēram, mīkstas un siltas zeķes. Jo vairāk pieaugam, jo vairāk arī priecājamies šādas dāvanas saņemt. Līdz ar to šajos Ziemassvētkos palutini ģimeni ar stilīgām zeķēm.


Klasiska dāvana būtu vilnas zeķes, taču daudziem tās var asociētas ar kodīgām un asām zeķēm. Tāpēc zeķu materiāls lai paliek tavā interpretācijā. Vēl īpašāk, protams, būtu uzadīt zeķes pašam. Ja ir iespēja un laiks, tad kāpēc gan ne – dāvana būs daudz reizes mīļāka un īpašāka.

Ekskursija un meistarklase maiznīcā

Maize ir viens no latviešu svarīgākajiem un arī garšīgākajiem simboliem. Tiklīdz aizbraucam prom uz kādu citu valsti, nepaiet ilgts laiks, līdz sākam ilgoties pēc Latvijas maizes. Ekskursija maizes ceptuvē ir latviska dāvana, kas noteikti patiktu katram aizrautīgam piedzīvojumu meklētājam. Maizes cepšana var būt piedzīvojums, kas palīdzēs atklāt jaunu hobiju vai noteikti iemācīties ko jaunu un vērtīgu. 


Šī varētu būt īpaši interesanta un vērtīga dāvana visai ģimenei. Brauciens uz maiznīcu jau vien varētu būt aizraujošs izbrauciens pāri Latvijai, kaut kas ārpus ikdienas ierastās atmosfēras. Arī maizes cepšana būs labs piedzīvojums, kurā sākt novērtēt latviešu maiznīcu senās tradīcijas. 

Lielvārdes josta

Vēl viens plaši zināms latviešu zīmju simbols noteikti ir Lielvārdes jostas. Lielvārdes josta ir latviska dāvana, jo tā ir pildīta ar mūsu zemes spēku un tradīcijām. Nekur citur, kā vien mūsu pašu Latvijā, to iegādāties vai izveidot nemaz nevar. Tāpēc šī dāvana būs īpaši mīļa arī tiem latviešiem, kas pašlaik ir tālu prom no dzimtenes un dzīvo ārpus Latvijas.


Saņemot savā īpašumā Lielvārdes jostu, ģimene sev iegūs arī aizsargspējas pret ļauno enerģiju. Tiek runāts, ka Lielvārdes josta sevī iemanto pozitīvu enerģiju, spēku un spēju atvairīt visu slikto. Tā ir dāvana ar vērtību, kas vienmēr liks justies droši un aizsargāti. Ne velti vienmēr ir patīkami saņemt dāvanu, kas tiek pasniegta ar mērķi pasargāt dāvanas saņemēju. Tas izrāda rūpes un laba vēlējumus arī šādā tradicionālā kontekstā.

Pašmāju dizaineru apģērbi

Ja tomēr meklētā dāvanas ideja nav konkrēta un gribās vienkārši iedvesmoties, tad vienmēr ieteiksim doties apskatīt piedāvājumu uz vietējiem pašmāju ražotāju dizaina veikaliņiem. Daudzi no mūsu pašu latviešiem rada skaistus apģērbus un aksesuārus gan ikdienai, gan svētkiem. Turklāt esam pamanījuši, ka nereti latviešu uzņēmumi augstu vērtē arī kvalitāti, rūpējoties par ilgtspējīgiem materiāliem.


Piemēram, zīmols TRUDE rada skaistus un stilīgus apģērbus gan maziem, gan lieliem. Tur var atrast arī mīļus kreklus un veselus apģērbu komplektus visai ģimenei. Tā varētu būt īpaši jauka dāvana Ziemassvētkos.

Silts vilnas pleds

Ja ģimenei, kurai meklē dāvanu šajos svētkos, patīk visiem kopā pavadīt laiku un vakaros skatīties filmas un dīvāna, tad noderētu silts pleds. Tā ir forša un noderīga dāvana visai ģimenei, kas varētu atrasties viesistabā. Tiklīdz paliek vēsi, jebkurš var paņemt plediņu un sasildīties.


Galvenais ieteikums no mūsu puses ir parūpēties par to, lai pleds ir liela izmēra. Nereti lielu pledu atrast ir visai grūti, jo tie pārsvarā pieejami dažos standarta izmēros. Ģimenei noteikti noderētu liels pleds, kurā aukstos vakaros ieritināties un labi sasildīties.


Ceram, ka vismaz viena dāvanas ideja ir bijusi noderīga!


Citas dāvanu idejas atradīsi mūsu rakstos Dāvanas ar labās karmas punktiem vai Dāvanu komplekti – atslēga dāvanas saņēmēja iepriecināšanai.


Lai izdodas iepriecināt ģimeni svētkos!


Comments

Popular posts from this blog

Noderīga dāvana vīrietim dzimšanas dienā

Dzimšanas diena ir svētki, ko gaida ikviens. Dzimšanas dienai ir jābūt prieka piepildītai – tā ir diena, kad svinam savu dzīvi un novērtējam visu, ko esam sasnieguši.  Dzimšanas dienas gaviļniekam šī diena noteikti ir viena no labākajām visa gada garumā. Tomēr jubilāra tuviniekiem un draugiem – iespējams gatavošanās šai dienai ir satraucoša. Lai arī dāvanu dāvināšana ir skaists un personisks notikums, īstās dāvanas izvēle mēdz būt diezgan sarežģīta. Esam izveidojuši pāris dāvanu idejas vīrietim, kas noteikti tiks novērtētas un iepriecinās gaviļnieku svētkos. 1. 4Speed - moto veikala dāvanu karte Pirmais nosacījums, kas jāņem vērā meklējot dāvanu vīrietim, ir viņa iemīļotais hobijs. Ja viņš labprāt nodarbojas ar kādu sporta veidu, atpūtas baudīšanu makšķerējot vai, piemēram, pat piedaloties kādās sacensībās – dāvana ir skaidra.  Ja tu uzdāvināsi viņam kaut ko, kas spētu attīstīt viņa hobija prasmes, papildināt vai nomainīt uz jaunāku ekipējumu, viņš būs sajūsmā. 

Ziemassvētku dāvanas darbiniekiem

Ziemassvētki ir brīnišķīgs laiks, kad gaisā virmo prieks un pateicība. Svētku brīvdienas sagaidīt šķiet teju neiespējami, tāpēc labākais, ko Ziemassvētku sezonā darīt, ir svētkus pagarināt. Tieši tāpēc gatavošanās svētkiem sākas tik laicīgi, lai pēc iespējas ilgāk uzglabātu šo maģisko sajūtu un paspētu sagādāt Ziemassvētku dāvanas . Svētkos gribās apsveikt visus tuviniekus, draugus un mīļos cilvēkus, taču svarīgi neaizmirst arī citus cilvēkus – kolēģus un darbiniekus. Šie cilvēki ir tev līdzi katru darba dienu un jūs visi strādājat viena mērķa labā. Ja tie ir tavi darbinieki, kurus esi uzņēmis savā uzņēmumā, tad apsveikums svētkos ir vēl jo vairāk vietā. Darbinieki palīdz tavam uzņēmumam augt un par darbā ieguldītajām pūlēm ir pelnījuši kādu papildu jauku domu, labu vārdu vai nelielu apsveikumu. Ko dāvināt saviem darbiniekiem? Ir skaidrs, ka darbinieki ir jāapsveic un jāpasaka paldies par gada garumā ieguldīto darbu. Taču, labu gribot, reizēm gadās attapties pie garlaicīgā

Oriģinālas dāvanas vīrietim

Kad dāvanas izvēle sagādā grūtības, vislabākais veids kā atrast piemērotu dāvanu ir dažādi padomi un ieteikumi no citiem. Ja tiek meklēta dāvana vīrietim, visbiežāk dzirdētais ieteikums ir uzdāvināt ko praktisku. Taču katru gadu dāvinot praktiskas dāvanas, idejas ātri vien beigsies.  Tāpēc piedāvājam šogad vīrieti patiesi palutināt un uzdāvināt oriģinālu dāvanu. Šajā rakstā esam apkopojuši dažādas noderīgas dāvanu idejas. Konkrētas dāvanu idejas atradīsi FromMe dāvanu karšu centra sadaļā Dāvanas vīrietim . Dāvanas, kas sniedz atpūtu Ar mūsdienu dāvanu piedāvājumu iespējams uzdāvināt gandrīz jebko. Veikalu plaukti vai lūst no dažādu preču, gadžetu un skaistumlietu pārpilnības. Taču gadījumā, ja neesi īsti pārliecināts par dāvanas izvēli, izvēlies pozitīvas sajūtas.  Šajā sadaļā dāvanu idejas, kas vīrietim sniegs patīkamu atpūtu – gan mierīgu, gan aktīvu. Relaksējoša SPA atpūta viesnīcā Atpūta centrā Jonathan SPA ir lieliski piemērota dāvana kādam, kas vēlas relaksēties u

Ko uzdāvināt skolotājai izlaidumā?

  Prāto kāda būtu laba dāvana skolotājai izlaidumā? Gribas patiesi iepriecināt un pārsteigt tā, lai skolotājai šī  dāvana patiešām paliktu atmiņa uz ilgu laiku? Tad nepieciešams domāt mazliet plašāk par kādu telpaugu vai  labu grāmatu, kas ir kļuvušas par diezgan klasiskam lietām, ko skolotājas saņem izlaidumos. Dāvanu karte  kādam piedzīvojumam vai relaksācijai būs tieši laikā un atšķirsies no ierastā. Oriģinālu dāvanu idejas skolotājai izlaidumā Relaksācijai un skaistumam Dāvanu karte SPA būs tieši laikā skolotājai pēc garā mācību gada un saspringtā eksāmenu laika. Vērts padomāt  par procedūrām, kas mazina spriedzi, satraukumu un palīdz atbrīvoties no uzkrātā stresa. Uzdāvini mieru un  labsajūtu ar SPA rituālu, kas ietver, piemēram, nomierinošu ķermeņa masāžu, šokolādes rituālu vai masāžu ar  karstajiem vulkāniskajiem akmeņiem, kas kombinēta ar aromterapiju, ādas procedūras un zālīšu uzlējuma  baudīšanu. Kurai sievietei gan nepatīk saposties? Varb

5 iemesli kāpēc Nela Gems rotas ir lieliska dāvana sievietei

Rotaslietas ir aksesuārs, kas patīk jebkurai sievietei. Rotas spēj pilnībā pārvērst koptēlu un skaisti papildināt apģērbu komplektu. Turklāt rotas mūsdienās ir tik dažādas, ka tās iespējams pielāgot jebkuras sievietes gaumei. Veikalos atrodamas gan mirdzošas, spīdīgas un košas, gan arī maigākas un ne tik uzkrītošas rotas. Tā ir lieliska dāvana sievietei jebkuros svētkos. Nela Gems rotaslietas ir iekarojušas tūkstošiem atbalstītāju sirdis ne vien to skaistuma, bet arī kvalitātes, cenas un personiskās pieejas dēļ. 1. Skaistas un mirdzošas rotas Nela Gems rotaslietas no citām rotām atšķiras ar to eleganci un acīmredzamo skaistumu. Lai arī šī zīmola rotaslietas iespējams pielāgot jebkuras sievietes gaumei, tās tomēr ir zināmas kā mirdzošas un iespaidīgas rotas. Tās noteikti izstaro pārliecību un to valkātajai liek justies par sevi pārliecinātai. Gatavojoties kādam pasākumam vai dzimšanas dienas ballītei, ar Nela Gems rotām iespējams skaisti sapucēties ar saskaņotu ro

Dāvana darbiniekam dodoties pensijā

  Darbiniekiem aizejot no darba, ir labi uzdāvināt kādu dāvaniņu. Tā simbolizē pateicību par sadarbību, par paveikto darbu un ieguldītajām pūlēm. Savukārt, ja darbinieks dodas prom pensijā, tad tas ir vēl īpašāks notikums. Šī darba vieta ir bijusi noslēdzošā, tāpēc to ir vērts atcerēties ar prieku. Meklējot dāvanu darbiniekam, kas dodas pensijā, ir jāatrod kas īpašs. Šādai dāvanai vajadzētu būt lietišķai, taču arī jaukai un personīgai.  Šajā rakstā esam apkopojuši idejas par to, kas ir laba dāvana darbiniekam dodoties pensijā. Grāmatu komplekts Viena dāvanas ideja ir uzdāvināt grāmatas. Domājot par to, ka kolēģim jeb darbiniekam tagad būs daudz brīva laika nodoties saviem hobijiem, lasīšana varētu būt viens no tiem. Balstoties uz darbinieka vēlmēm un personību, izvēlieties vairākas grāmatas, ko apvienot vienā komplektā. Tās var būt gan interesantas, gan smieklīgas grāmatas. Jebkas, kas padarīs dzīvi priecīgāku un atgādinās par saviem bijušajiem kolēģiem un darba vietu ar smaidu. Ziedu

Kāda ir laba dāvana mammai Māmiņdienā?

Tuvojas Mātes diena. Es priecājos par katru, kam attiecības ar mammu ir tuvas un balstītas uz patiesu sirsnību. Taču reizēm gadās, ka patiesa vēlēšanās apsveikt mammu rodas nedaudz vēlāk dzīvē. Ja agrāk tā nav bijusi aktualitāte, tad šobrīd rodas jautājums – ko tad vislabāk dāvināt?  No vienas puses mamma ir tas cilvēks, ko mēs pazīstam vislabāk. Bet, kad jāmeklē dāvana mammai, nereti tas šķiet kā lielākais rēbuss. Šajā rakstā iezīmēsim dažas idejas, kādā virzienā domāt par dāvanu mammai. Nodoms Laba dāvana katrai mammai būs cita. Tāpēc būtu jauki, ja apsveicējs, dāvanu gatavojot, pievērstu uzmanību tieši mammas interesēm, vērtībām, uzskatiem un ikdienas ritmam. Tas ir svarīgi, jo bieži vien vērtības sveicēja un dāvanas saņēmēja uzskatos vai raksturos atšķiras! Taču dāvana, kuras sagatavošanā ieguldīts izpētes darbs un personalizēšana, būs vērtīga jau dēļ ieguldītās uzmanības un laika. Noteikt to, kas ir svarīgi Viens no lieliskiem veidiem, kā noteik

Ziemassvētku dāvanas bērniem

Nav nekā sirsnīgāka par to patīkamo satraukumu, kas parādās bērna sejā, kad jau tūlīt tūlīt tiks atvērta ilgi gaidītā un lolotā Ziemassvētku dāvaniņa. Kad bērni piecēlušies agri pašā Ziemassvētku rīta, jo sagaidīt vairs nav iespējams un jālūko, ko Ziemassvētku vecītis šogad ir atnesis. Lai arī reizēm ir pagrūti izvēlēties bērnam labāko dāvanu plašās izvēles un milzu piedāvājumu dēļ, taču esam apkopojuši dažas lieliskas idejas.  Ja tavi mazie dāvanu saņēmēji vēl nav uzrakstījuši vēstuli Ziemassvētku vecītim ar savām dāvanu vēlmēm vai arī vēlies jau laikus sagatavoties svētkiem, laiks atrast piemērotu dāvanu. Šajā sarakstā atradīsi lieliskas un iepriecinošas Ziemassvētku dāvanas bērniem – gan pavisam maziem, gan arī tiem, kas jau drusku paaugušies. Aizraujoši kvesti bērniem Kvesti ir interesanta aktivitāte ārpus mājas, kas noteikti interesēs skolas vecuma bērniem. Kvests ir izlaušanās istabas spēle un tās mērķis ir stundas laikā tikt ārā no istabas. Katrs kvests ir temat

Vasarīga dāvana draudzenei dzimšanas dienā

Vasara ir labākais laiks, kad svinēt savu dzimšanas dienu. Ir tik daudzi veidi, kā to atzīmēt un tas noteikti ir jādara dabā. Vasarā dzimušajiem ir paveicies ar siltu un saulainu laiku, tāpēc to nevar neizmantot. Svinības iespējams pārvērst par kopīgu mini ceļojumu vai izbraukumu ar draugiem un ģimeni, vai arī sarīkot pamatīgu ballīti pie jūras ar teltīm. Lai arī baseinu ballītes Latvijā ir mazāk aktuālas, arī tā ir lieliska dzimšanas dienas svinību ideja. Ja laiks lutina ar sauli un iespējams dienu pavadīt pie ūdens vai citviet dabā – svētki ir izdevušies. Protams, arī rudenī, ziemā un pavasarī dzimušajiem ir plašas iespējas kā nosvinēt savus svētkus. Taču, ja ir draugi, kuriem dzimšanas diena ir vasarā, tad tie ir papildus svētki arī tev pašam. Taču, pirms doties uz ballīti, ir jāatrod piemērota dzimšanas dienas dāvana. Un kas var būt labāka dāvana par vasarīgu izbraukumu vai modernu aksesuāru? Šajā rakstā aprakstītas 10 dažādas vasarīgu dāvanu idejas draudzenei, kas not

Ilgtspējīga ūdens pudele – dāvana veselībai

Meklējot dāvanu kādam, kam gribās uzdāvināt ko ar veselību saistītu, jādomā par veselības pamatiem. Ūdens ir lieta bez kā neviens nevar iztikt. Un dienas noteiktais ūdens limits ir aptuveni divi litri, tomēr ne vienmēr spējam šo daudzumu pietiekami efektīvi uzņemt. Tad palīgā nāk ūdens pudele, ko vienmēr ņemt līdzi visur. Ilgtspējīga ūdens pudele ir lieliska dāvana, kas motivētu dāvanas saņēmēju vairāk dzert ūdeni, rūpēties par dabu un vidi sev apkārt. Šajā rakstā uzzini par to, kāpēc vairākkārt lietojamā ūdens pudele ir lieliska dāvana draugiem un tuviniekiem svētkos. Uzzini par daudzajiem ūdens pudeļu veidiem un kā izvēlēties labāko dāvanu.  Ūdens pudeles kategorijas Ilgtspējīgas ūdens pudeles mūsdienās ir piemērotas jebkurai dzīves situācijai. Tās ir dažādās formās un veidotas no dažādiem materiāliem. Lai katrs spētu atrast sev tīkamu pudeli, kas priecēs gan ar dizainu, gan ar efektivitāti. Zemāk esam uzskaitījuši interneta veikala Ūdens pudele populārākās pudeļ