Skip to main content

Less waste dāvanas

Pasaulē aizvien vairāk tiek aktualizēts jautājums par piesārņojumu. Svētkos mēs patērējam vēl vairāk nekā parasti, tāpēc ir vērts padomāt par iespējām, kā sveikt savus mīļos dabai draudzīgos veidos.

Iedomājies dāvanu, kura ir:
  • vienkārša (tev nebūs jāizgudro divritenis no jauna)
  • paštaisīta (ar pievienoto vērtību)
  • ekonomiska (tavā makā pēc tam nesvilpos vējš)
  • praktiska (ļoti iespējams, tavi mīļie izmantos dāvanas jau tajā pašā vakarā un sniegs iepriecinošas atsauksmes!)
  • dabai draudzīga (mazāk atkritumu šai pasaulē)
  • veselīga (UN garšīga).
Apkopojām pāris idejas less waste dāvanām, ar kurām spēsi iepriecināt savus mīļos gan svētkos, gan ikdienā.


Ķermeņa skrubis


Tavs iemīļotais dzēriens pēc krūzītes iztukšošanas var piedzīvot vēl vienu dzīvi – kā brīnišķīgs, aromātisks ķermeņa skrubis.


Kafijas biezumi attīra ādu no atmirušajām šūnām, tonizē un sniedz tai patīkamu, uzmundrinošu sajūtu.

Biezumiem var pievienot dažādas citas sastāvdaļas no virtuves plauktiem. Piemēram, kanēlim piemīt antioksidantas un antibakteriālas īpašības. Kanēlis uzlabo asinsriti un padara ādu maigāku.


Arī cukurs uzlabo ādas stāvokli – piešķirot tai mirdzumu.
Skrubi ir viegli un ātri pagatavot, turklāt, atšķirībā no veikalā pieejamiem, paša gatavots tas saturēs tikai tev labi zināmas, nekaitīgas sastāvdaļas. 

Sveces


Mūsu ziema ir gara un tumša, tāpēc jebkurš papildus gaismas stariņš var kļūt par iepriecinošu daļu no ikdienas. Ēteriskās eļļas nomierina, uzlabo miegu un, galu galā, piepilda telpu ar patīkamu smaržu. Tās var kalpot arī kā dekoratīvs elements.


Lai arī pagatavošanas process ir komplicētāks par ķermeņa skrubja pagatavošanu, tas tik un tā ir pietiekami vienkāršs, lai ar to tiktu galā pat cilvēks, kurš uz rokdarbiem ir uz jūs. Veselīgie našķi


Svētkos ir grūti izvairīties no pārēšanās, taču tuvajiem var pagatavot arī kādu veselīgu našķi, kurš sniegs viņiem enerģiju un vērtīgus vitamīnus. Viens no visvieglāk pagatavojamiem gardumiem ir dateļu bumbiņas – tās var pagatavot dažādās variācijās katrai gaumei. To pagatavošana ir ātra, vienkārša, un tās var uzglabāt salīdzinoši ilgu laiku. Ledusskapī tās var glabāt līdz vienai nedēļai, bet saldētavā – līdz pat trim nedēļām.Vannas bumbasJa zini, ka dāvanas saņēmējam patīk ilga, relaksējoša vannošanās, piemērota dāvana būs paštaisītas vannas bumbas. Tās mīkstina un mitrina ādu, kā arī izdala patīkamu, nomierinošu aromātu. Pagatavošanas process ir radošs – vari eksperimentēt ar krāsu un smaržu kombinācijām.


Chai tēja


Chai tējai ir virkne ar labām īpašībām. Melnajā tējā esošais kofeīns pamodinās tumšajos ziemas rītos, kad izlīst no gultas ir nopietns izaicinājums.


Chai tēja uzlabo gremošanas sistēmu, novērš nelabumu un sāpes, stiprina imūnsistēmu un samazina holesterīna līmeni. Viss, kas tev nepieciešams, ir beramā, melnā tēja un dažādas garšvielas – kardamons, kanēlis, krustnagliņas, ingvera pulveris, muskatrieksts. Tēju vari pasniegt stikla burciņā, kuru dekorē pēc saviem ieskatiem. Nav šaubu, ka tējas cienītāji šo dāvanu novērtēs!

Comments

Popular posts from this blog

Noderīga dāvana vīrietim dzimšanas dienā

Dzimšanas diena ir svētki, ko parasti gaida ikviens. Dzimšanas dienai ir jābūt prieka piepildītai – tā ir diena, kad svinam savu dzīvi un novērtējam visu, ko esam sasnieguši. Turklāt labākā dzimšanas dienas daļa ir tā, ka visi tavi radinieki, ģimenes locekļi, draugi un mīļotie steidz tevi apsveikt un vēlēt visu labo.
Dzimšanas dienas gaviļniekam šī diena noteikti ir viena no labākajām visa gada garumā. Tomēr paskatoties uz situāciju no otras puses un aizdomājoties par jubilāra tuviniekiem un draugiem – iespējams gatavošanās šai dienai ir satraucoša. Galvenā vēlme un dienas mērķis ir likt jubilāram sajusties laimīgam un mīlētam. Pieņemts, ka šīs emocijas dzimšanas dienas svinībās izrādām ar dāvanu dāvināšanu. Lai arī dāvanu dāvināšana ir skaists un personisks notikums, īstās dāvanas izvēle mēdz būt diezgan sarežģīta.
Neieslīgsim stereotipos, taču jāatzīst, ka vīrietim atrast dāvanu ir nedaudz grūtāk nekā sievietei. Tieši tapēc dāvana vīrietim ir meklētākais topiks internetā, kamēr par…

Ziemassvētku dāvanas bērniem

Nav nekā sirsnīgāka par to patīkamo satraukumu, kas parādās bērna sejā, kad jau tūlīt tūlīt tiks atvērta ilgi gaidītā un lolotā Ziemassvētku dāvaniņa. Kad bērni piecēlušies agri pašā Ziemassvētku rīta, jo sagaidīt vairs nav iespējams un jālūko, ko Ziemassvētku vecītis šogad ir atnesis. Lai arī reizēm ir pagrūti izvēlēties bērnam labāko dāvanu plašās izvēles un milzu piedāvājumu dēļ, taču esam apkopojuši dažas lieliskas idejas. 
Ja tavi mazie dāvanu saņēmēji vēl nav uzrakstījuši vēstuli Ziemassvētku vecītim ar savām dāvanu vēlmēm vai arī vēlies jau laikus sagatavoties svētkiem, laiks atrast piemērotu dāvanu. Šajā sarakstā atradīsi lieliskas un iepriecinošas Ziemassvētku dāvanas bērniem – gan pavisam maziem, gan arī tiem, kas jau drusku paaugušies. Aizraujoši kvesti bērniem
Kvesti ir interesanta aktivitāte ārpus mājas, kas noteikti interesēs skolas vecuma bērniem. Kvests ir izlaušanās istabas spēle un tās mērķis ir stundas laikā tikt ārā no istabas. Katrs kvests ir tematisks un to iesp…

Ekskluzīvas dāvanas vīrietim

Reizēm, kad dāvanas izvēle sagādā grūtības, vislabākais veids kā atrast piemērotu dāvanu ir dažādi padomi un ieteikumi no citiem. Vēl labāk – dāvanu idejas. Ja tiek meklēta dāvana vīrietim, visbiežāk dzirdētais ieteikums ir uzdāvināt ko praktisku. Taču katru gadu dāvinot praktiskas dāvanas, idejas agri vai vēlu beigsies. Tāpēc piedāvājam šogad vīrieti patiesi palutināt un uzdāvināt ekskluzīvu dāvanu.
Ekskluzīva dāvana vīrietim nemaz nenozīmē, ka tai ir jābūt lielai un dārgai. Ekskluzīva dāvana galvenokārt uzdāvina lieliskas emocijas, kas vīrietim ļaus sajusties novērtētam, lutinātam, patiesi apsveiktam. Iespējams, labākā ekskluzīvā dāvana ir tāda, ko vīrietis pats jau labu laiku sev ir noskatījis, taču nav spējis iegādāties. Tas varētu būt kāds atpūtas veids, brauciens ekskursijā vai jauna tetovējuma iegūšana. 
Iepriecini vīrieti ar dāvanu, kas liks sajusties novērtētam! Turklāt, kad vēl, ja ne Ziemassvētkos, palutināt vīrieti ar īpašu dāvanu? Vai vīrietis gribētu sajusties kā īstens…

Ziemassvētku dāvanas darbiniekiem

Ziemassvētki ir brīnišķīgs laiks, kad gaisā virmo prieks un pateicība. Svētku brīvdienas sagaidīt šķiet teju neiespējami, tāpēc labākais, ko Ziemassvētku sezonā darīt, ir svētkus pagarināt. Tieši tāpēc gatavošanās svētkiem sākas tik laicīgi, lai pēc iespējas ilgāk uzglabātu šo maģisko sajūtu un paspētu sagādāt Ziemassvētku dāvanas.
Svētkos gribās apsveikt visus tuviniekus, draugus un mīļos cilvēkus, taču svarīgi neaizmirst arī citus cilvēkus – kolēģus un darbiniekus. Šie cilvēki ir tev līdzi katru darba dienu un jūs visi strādājat viena mērķa labā. Ja tie ir tavi darbinieki, kurus esi uzņēmis savā uzņēmumā, tad apsveikums svētkos ir vēl jo vairāk vietā. Darbinieki palīdz tavam uzņēmumam augt un par darbā ieguldītajām pūlēm ir pelnījuši kādu papildu jauku domu, labu vārdu vai nelielu apsveikumu. Ko dāvināt darbiniekiem? Ir skaidrs, ka darbinieki ir jāapsveic un jāpasaka paldies par gada garumā ieguldīto darbu. Taču, labu gribot, reizēm gadās attapties pie garlaicīgām vai bezpersoniskā…

5 iemesli kāpēc Nela Gems rotas ir lieliska dāvana sievietei

Rotaslietas ir aksesuārs, kas patīk jebkurai sievietei. Rotas spēj pilnībā pārvērst koptēlu un skaisti papildināt apģērbu komplektu. Turklāt rotas mūsdienās ir tik dažādas, ka tās iespējams pielāgot jebkuras sievietes gaumei. Veikalos atrodamas gan mirdzošas, spīdīgas un košas, gan arī maigākas un ne tik uzkrītošas rotas. Tā ir lieliska dāvana sievietei jebkuros svētkos.
Nela Gems rotaslietas ir iekarojušas tūkstošiem atbalstītāju sirdis ne vien to skaistuma, bet arī kvalitātes, cenas un personiskās pieejas dēļ.
1. Skaistas un mirdzošas rotas
Nela Gems rotaslietas no citām rotām atšķiras ar to eleganci un acīmredzamo skaistumu. Lai arī šī zīmola rotaslietas iespējams pielāgot jebkuras sievietes gaumei, tās tomēr ir zināmas kā mirdzošas un iespaidīgas rotas. Tās noteikti izstaro pārliecību un to valkātajai liek justies par sevi pārliecinātai.
Gatavojoties kādam pasākumam vai dzimšanas dienas ballītei, ar Nela Gems rotām iespējams skaisti sapucēties ar saskaņotu rotu komplektu palīdzību,…

Rāmītis kur iekarinātas bildes

Šī dāvana prasa nedaudz vairāk laiku, lai to uztaisītu. Tomēr tā ir superīga dāvana, kas papildinās tev tuvam cilvēkam kādu mājas stūrīti.
Kā arī šī dāvana ir laba priekš organizēšanas.Tā var organizēt bildes kas mētājas pa māju.

Tas nenozīmē, ka šajā rāmītī var karināt tikai bildes.Tu šo vari izmantot arī savu atgādinājumu  karināšanai vai iekarini sarakstu ar lietām kas jāizdara. Šī ir unikāla dāvana, tā ir skaista un ir labs papildinājums tavai istabai, kā arī tajā pašā laikā palīdz organizēt tavas bildes un papīrus.

Kas nepieciešams Lai šo izveidotu tev būs nepieciešams:

Rāmītis pēc izvēles Striķītis vai lentīte Karstā līme Knaģīši Bildes pēc izvēles Šķēres  Tā ir tava izvēle.Esi radošs vari rāmīti pats apgleznot, izdekorēt vai atrast kādu veclaicīgu rāmīti.Pielāgo to cilvēka gaumei vai viņa istabai kur rāmītis stāvēs.

Bildes vari atrast pēc izvēles. Tie var būt mirkļi kopā, kaut kas kas tevi saista ar tavu tuvo cilvēku, bērnības bildes.  Soli pa solim
Paņem rāmīti, un tev būs nepi…

Fotogrāfija uz papīra pamatnes

Ļoti vienkārša, bet tajā pašā laikā mīļa un personīga dāvana sev tuvam cilvēkam ir fotogrāfija, kas uzlīmēta uz kādu cietāku papīru.Tā var būt jūsu kopīga fotogrāfija, vai kāda jūsu atmiņa kopā.

Dāvinot kādam šādu dāvanu, tai nevajag būt gairlaicīgai un parastai.
Būtu ieteicams fotogrāfiju uzlikt uz kādu krāsainu vai interesanta dizaina papīra fonu.

Šī ir lieta, kur vari izpausties.Vari papīru pieskaņot fotogrāfijai vai tuvā cilvēka gaumei. Fotogrāfiju vari papildināt, klāt pieraksti kādus mīļus vārdus, novēlējumu vai iedrošinājuma citātu. Ir jauki saņemt šādu
dāvaniņu, jo vārdos teiktais paliek atmiņā ilgāk.Un bildīte ir kā atgādinājums par īpašiem mirkļiem kopā.

Kas nepieciešams Lai šo uztaisītu tev būs nepieciešams:
Bildīte pēc paša izvēles Krāsains vai dažādu dizainu papīrs Šķēres Rakstāmais Lineāls Abpusējā līmlenta  Soli pa solim Lai šo dāvaniņu izveidotu
Ar lineālu nomēri, cik nepieciešams nogriezt papīru priekš bildītes.Izgriez uzzīmēto formu.ar abpusējo līmlentu pielīmē bild…

Idejas dāvanām svētkos #paliecmājās apstākļos

Šis laiks ir pārdomu, izmaiņu un pārbaudījumu pilns. Daudziem no mums nākas mainīt ierasto dienas ritmu un pierasto lietu kārtību.

Lai kopīgu pārvarētu Covid-19, visi tiek mudināti palikt mājās un iespēju robežās izvairīties no kontakta ar citiem cilvēkiem. Taču fiziskā distancēšanās nenozīmē pilnīgu sociālo distancēšanos. Ir svarīgi saglabāt kontaktus ar citiem cilvēkiem, pat ja tas šobrīd notiek attālinātā režīmā. Vislabākā dāvana svētkos - kopīgi  pavadīts laiks Vislabākā dāvana svētkos, neapstrīdami, ir kopā pavadīts laiks. Taču situācijā, kad nevaram cilvēku satikt un dāvanu pasniegt personiski, savu uzmanību un mīlestību varam ielikt dāvanā.

Pat ja esam šobrīd apstākļos, kad lielu ballīti draugu kompānijā vai  plašā ģimenes lokā sarīkot nevaram, svētki ir jāsvin. Svētku sajūtas jārada ar dāvanām.

Attiecībā uz jautājumu par dāvanu dāvināšanu, esošā situācija aicina ieviest korekcijas to sagādāšanas un pasniegšanas veidos. Zemāk uzskaitīti vairāki izaicinājumi, ar kuriem nākas sa…

Kā izliet pašam savu sveci

Sveču gaisma piešķir istabai patīkamu atmosfēru, tajās esošās eļļas nomierina un uzlabo miegu. Tās var iekļaut arī savā interjerā kā dekoru vai pasniegt līdzcilvēkiem kā jauku, paša rokām gatavotu dāvanu.  Nepieciešamās sastāvdaļas:  450 g bišu vasks
100 g kokosriekstu eļļa
sveces deglis un sveču degļa metāliskās kājiņas
skočs
ēteriskās eļļa/s
stikla trauciņi svecēm
kaltētas ziedlapiņas (pēc izvēles)
Pagatavošana: Sagatavo trauciņus: caur sveču degļa kājiņu izver sveces degli un piestiprini trauciņa pamatnes vidū.

Izkausē 450 gramus bišu vaska kopā ar 100 gramiem kokosriekstu eļļas. Kokosriekstu eļļa nodrošinās to, ka svece degs vienmērīgi.

Kad vasks un eļļa izkusuši, pievieno ēteriskās eļļas – aptuveni 1-2 ēdamkarotes no katras ēteriskās eļļas un samaisi. Lej vasku trauciņos, bet parūpējies, lai deglis nemaina savu pozīciju – vari uz trauka uzlikt zīmuli, kura vidū piestiprini degļa galiņu ar skoču.

Ja vēlies, sveces izdaiļo ar kaltētām ziedlapiņām. Pievienojot tās sākumā, sa…